Detailní popis produktu
Terárium ve tvaru věžáku s velkým otvorem v nejdelší části je vyrobené starou vitrážovou technikou zvanou tiffany. Kusy skla jsou svařené olovem, které je po té patinováno do černé barvy. Terárium je ručně vyrobené a nemusí být úplně 100% vodotěsné, proto by v něm neměla stát voda, pokud ho chceme umístit například na dřevěný nábytek.
Terárium si můžete objednat prázdné nebo vám ho osázíme sukulenty a kaktusy. Osázení nám trvá většinou 2 - 5 dní. Snažíme se, aby naše sukulentní terária působila přirozeně, jako kousek pouště zavřený do skla. Každé osázené terárium je trochu jiné podle použitých rostlin, fotky jsou pouze ilustrační. A pozor, osázené terárium není možné poslat, je třeba si ho vyzvednout osobně!
Rozměry: 28 x 20 x 20 cm, sváry s černou patinou
Zkuste si osázet vlastní sukulentní terárium, celý postup včetně tipů a triků jak na to najdete v článku Jak osázet sukulentní terárium a věřte, že to zvládne opravdu každý!
Jak pečovat o sukulentní florárium
U sukulentních rostlinných terárií dbejte na dostatek světla a nedostatek vody. Přelití by mohlo být pro rostliny fatální, protože terária nemají odtokový otvor. Pokud si nejste jistí jestli zalít či ne, radši nezalévejte než abyste rostliny přelili.
Nároky na světlo
- slunné
- s občasným slunečným svitem
- hodně světlé
Zálivka
- zaléváme lžičkou, abychom odhadli množství vody
- jaro - podzim 1 x 14 dní pár lžiček vody
- přes zimu florárium nezaléváme
- na stinném místě florárium zaléváme minimálně celoročně
FAQ - časté dotazy na florária
Co to je florárium?
Rostlinné terárium neboli florárium je skleněná nádoba různých tvarů a velikostí, která je osázená nejrůznějšími druhy rostlin. Právě proto, že v něm žijí rostliny dostalo florárium i svůj název. Florárium je odvozeno od latinského slova flora - květena. Podobně jako akvárium od slova aqua - voda nebo terárium od slova terra - země.
Kam florárium umístit?
Při výběru kam florárium umístíte vždy zohledňujte, jaké rostliny jsou v rostlinném teráriu zasazené. Vlhkomilné florárium umístěte na světlé místo, kam nesvítí slunce. Sukulentní florárium naopak na co nejsvětlejší místo, ideálně tam kam alespoň občas zasvítí sluníčko. Postupovat můžete ale i naopak, podle toho, kam chcete florárium umístit si můžete vybrat vhodné florárium - na slunné místo sukulentní florárium a do stínu vlhkomilné florárium.
Jaké rostliny jsou vhodné do florária?
Hlavní kritérium, které musí splňovat rostliny, abyste je mohli použít k osazení jakéhokoliv rostlinného terária je jejich velikost. A to nejen aktuální, ale jejich obvyklý vzrůst, také hraje roli to, jestli se rostlina dá zaštipovat. Do florária tedy můžete použít jakékoliv rostliny, které jsou vzrůstem malé. Do vlhkomilných florárií používáme fittonie, fikus pumila nebo ledviníky. Do sukulentních florárií používáme kaktusy, které obecně rostlou pomalu a různé druhy sukulentů, které přirůstají spíše do šířky nebo se dají zaštipovat.
Jak osázet vlastní florárium?
Osázení jakékoliv skleněné nádoby rostlinami není náročné, chcet to jen hodně trpělivosti a určitě se vám bude hodit několik tipů a triků, jak při osazování rostlinných terárií postupujeme my, aby vypadaly co nejpřirozeněji. Podívejte se na podrobný návod jak osázet sukulentní florárium nebo jak osázet vlhkomilné florárium a uvidíte, že to zvládnete také!
Co dělat, když mi florárium plesnivý?
Pokud se ve vašem floráriu objeví plíseň, je potřeba jí co nejdříve z nádoby odstranit a nechat florárium vyvětrat a možná i trochu vyschnout, aby v něm nebylo příliš mokro. Pokud se plíseň ve vašem floráriu objevuje často, zkuste si do něj pořídit chvostoskoky, živí se odumřelými zbytky rostlin a pomáhají tak udrožovat florárium čisté.
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.